shadow

¨

وهابیت در تعاملی جدی با پایگاه‌های استکباری دنیا و با استفاده از سرمایه‌گذاری کلان و عظیم دشمن برروی اختلافات مذهبی و نقش پررنگ MI6 در ساماندهی وهابیت عربستان، با امکانات رسانه‌ای خود و بهره‌گیری گسترده از تکنولوژی‌های ارتباطی، نه تنها به تکرار هزاربارۀ شبهه‌افکنی‌های سالها و قرون گذشته می‌پردازد، بلکه با تولید صدها شبهۀ تازه و جدید در سال‌های اخیر که آنها را در قالب‌های علمی ارائه کرده‌است، بر گسترۀ شبیخون اعتقادی و فرهنگی خود افزوده، و در این میان بیش از همه، ایمان جوانان متدین و عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارتعلیهم‌السلام و خصوصاً دانشجویان و دانش‌آموزان مسلمان را نشانه رفته‌است.

پاسخگویی به شبهات  به دور از تفرقه‌افکنی

¨     کارگاه تخصصی غدیرپژوهی برآن است تا با ارائه دوره‌های کوتاه آموزشی و پژوهشی برای پیروان مکتب ولایت، گامی در جهت معرفت‌افزایی آنان در حوزه مباحث اعتقادی و دینی و خصوصاً “امام‌شناسی” برداشته و با ارائه پاسخ‌های علمی به این شبهات، به دور از هرگونه تفرقه‌افکنی و خدشه به اصل مهم “وحدت بین مذاهب اسلامی”، آنان را برای حضور در مناظره‌های علمی با مخالفان مکتب ولایت آماده سازد.

از لاک دفاعی بیرون بیاییم

¨     همچنین “مؤسسه غدیرشناسی” براین عقیده است که پیروان مکتب ولایت نباید همیشه فقط پاسخگو باشند، بلکه باید ازلاک دفاعی بیرون آمده و خود، به پرسشگری بپردازند. براین اساس، یک “غدیرپژوه” پس از گذراندن سطوح چهارگانه کارگاه تخصصی غدیرپژوهی، نه تنها می‌تواند به بخش‌های زیادی از سؤالات و شبهات اعتقادی پاسخ داده و به “دفاع عالمانه” از معتقدات دینی خود و خصوصاً اعتقاد به ولایت فقیه بپردازد، بلکه قادراست مخالفان مکتب ولایت را با صدها پرسش جدی روبرو کند و آنان را – چه در فضاهای حقیقی و چه درفضاهای مجازی – به پاسخگویی فرابخواند.

لبیک به ندای اهل‌بیت (ع)

¨     ما براین اعتقادیم که اهل‌بیتعلیهم‌السلام هنوز در مظلومیت‌اند و با ندایی بلند، پیروان و شیفتگان خود و به ویژه دانشجویان و اهل فرهنگ را به مجهز شدن به توان علمی لازم برای دفاع ازمکتب ولایت و تلاش مضاعف برای تبلیغ آموزه‌های ولایی و رفع مظلومیت از این مکتب انسان‌ساز ، فرامی‌خوانند. آیا آماده‌ایم به این ندای اهل‌بیت(ع) لبیک بگوئیم؟؟؟

اطلاعات اولیه در مورد کارگاه های آموزشی

¨     «کارگاه تخصصی غدیرپژوهی» در چهار سطح تعریف شده‌است و هر سطح مشتمل بر ۱۵ جلسه آموزشی دوساعتی (۳۰ ساعت آموزش) می‌باشد. براین اساس، مرحله عمومی این کارگاه جمعا مشتمل بر ۶۰ جلسه آموزشی دو ساعتی است. اولین دوره این کارگاه آموزشی در سال تحصیلی ۸۸ _ ۱۳۸۷ در ۶ گروه درسی در تهران و اراک برگزار گردید و تا دی‌ماه ۱۳۹۳ جمعا بیش از ۹۰ گروه درسی از این کارگاه برگزار شده‌است.

¨     «کارگاه تخصصی حکمت رضوی» که کارگاهی با موضوع امام رضا شناسی است، در دو سطح تعریف شده‌است و هر سطح مشتمل بر ۱۰ جلسه آموزشی دوساعتی (۲۰ ساعت آموزش) می‌باشد. براین اساس، مرحله عمومی این کارگاه جمعا مشتمل بر ۲۰ جلسه آموزشی دو ساعتی (۴۰ ساعت آموزش) است. اولین دوره این کارگاه آموزشی در ۴ گروه درسی در سال تحصیلی ۹۲ _ ۱۳۹۱ در مشهد مقدس برگزار گردید.

¨     این مؤسسه در نظر دارد به زودی کارگاه‌های تخصصی «فاطمه شناسی» ، «شهود حسینی» ،«مهدویت» و «ولایت فقیه» را نیز راه‌اندازی نماید.

سه شیوه آموزش :

حضوری / مکاتبه‌ای / مجازی

¨     در این مؤسسه آموزشی، علاوه بر شیوه آموزش حضوری که شیوه رایج در عموم مؤسسات آموزشی است، دو شیوه آموزش غیرحضوری نیز پیش‌بینی شده‌است:

۱-      شیوه آموزش مکاتبه‌ای(ارسال بسته‌های آموزشی):در این شیوه آموزشی، فایل جزوات درسی به همراه DVD صوتی و تصویری تدریس اساتید، به صورت فیزیکی و با پست سفارشی به نشانی غدیرپژوه ارسال می‌گردد. این دسته از غدیرپژوهان، سؤالات و اشکالات درسی خود را از طریق مکاتبه ارسال می‌کنند و پاسخ سؤالات نیز از همان طریق مکاتبه برای آنان ارسال خواهد شد.

۲-      شیوه آموزش مجازی (Online): غدیرپژوهان در این شیوه آموزشی، هر هفته در یکی از زمان‌های معین‌شده از سوی مؤسسه، با استفاده از اینترنت پرسرعت، به صورت مجازی در کلاس‌هایی که به طور زنده تدریس می‌شود شرکت می‌کنند. در این شیوه، یک غدیرپژوه می‌تواند از سخت‌افزارهایی همچون رایانه، تبلت، یا گوشی همراه، فیلم و صدای کلاس را به صورت مستقیم دریافت کند و به طور همزمان، اطلاعاتی را که توسط استاد، بر روی تخته مجازی نوشته می‌شود مشاهده نماید. لازم به ذکر است علاوه بر رایانه و تبلت، که امکان دریافت خدمات آموزشی این مؤسسه و ارائه آن به غدیرپژوهان را دارند، اکثر قریب به اتفاق گوشی‌های همراه که دارای سیستم عامل Android یا IOSباشند نیز می‌توانند خدمات صوتی و تصویری مورد نیاز برای یک کلاس زنده و مستقیم را پشتیبانی کنند.

نحوه ثبت نام در هریک از دوره‌های حضوری ، مکاتبه‌ای ، مجازی

  1. متقاضیان ثبت‌نام در هریک از کارگاههای آموزشی، لازم است ابتدا اقدام به تکمیل فرم “پیش‌ثبت‌نام” کرده و مبلغ ۱۰ هزار تومانبپردازند و در جلسه توجیهی دوره آموزشی انتخابی خود شرکت کنند. سپس در پایان جلسه توجیهی، در صورت تمایل به ادامه شرکت در دوره آموزشی، اقدام به “ثبت‌نام‌نهایی” نمایند.
  2. ۲٫”پیش‌ثبت‌نام” در دوره‌های آموزش «حضوری»، فقط به صورت حضوری در هریک از مراکز آموزشی مؤسسه غدیرشناسی امکان‌پذیر است. به زودی، مراکز آموزشی دیگری نیز در تهران و برخی شهرهای کشور، به لیست فعلی مراکز افزوده می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مراکز، می‌توانید با شماره ۸۸۱۷۴۴۱۷ (۰۲۱) تماس بگیرید.
  3. برای “پیش‌ثبت‌نام” در دوره‌های آموزشی «مکاتبه‌ای» و «مجازی»، علاوه بر آن که مراکز آموزشی این مؤسسه اقدام به پیش‌ثبت‌نام می‌کنند، امکان پیش‌ثبت‌نام اینترنتی نیز برای این دوره‌ها وجود دارد. در صورت تمایل به پیش‌ثبت‌نام اینترنتی و پرداخت هزینه ۱۰ هزارتومانی آن از طریق درگاه الکترونیکی، بر روی دگمه “پیش‌ثبت‌نام” که در پایان این صفحه آمده است، کلیک کنید.
  4. هزینه “ثبت‌نام‌نهایی” در هریک از دوره‌های آموزشی به شرح زیر است:

روش آموزش

هزینه هر جلسه دو ساعتی

هزینه سطح ۱ غدیرپژوهی

هزینه سطح ۱ حکمت رضوی

آموزش حضوری     (در مراکز آموزشی این مؤسسه)

۱۰    هزار تومان

۱۵۰   هزار تومان

۱۰۰    هزار تومان

آموزش مکاتبه‌ای     (ارسال پستی بسته‌های آموزشی )

۸    هزار تومان

۱۲۰   هزار تومان

۸۰   هزار تومان

آموزش مجازی   (آموزش زنده از طریق تبلت، گوشی همراه، رایانه)

۵    هزار تومان

۷۵    هزار تومان

۵۰    هزار تومان

تذکر: جزوات درسی هریک از کارگاههای آموزشی، به دو صورت «کاغذی» و «نرم‌افزاری» قابل ارائه به غدیرپژوهان است که هزینه جداگانه دارد.

Author

admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>