shadow

۲۰۰هزار نمازگرار فلسطینی نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

با وجود تدابیر امنیتی شدید و استقرار بیش از ۲ هزار پلیس صهیونیستی در محله های مختلف قدس، نزدیک فلسطینیان در نخستین نماز جمعه مسجد مبارک الاقصی در ماه مبارک رمضان شرکت کردند.

به گفته «شیخ عزام» خطیب رئیس اداره اوقاف و امور مذهبی فلسطین حدود ۲۰۰ هزار نفر در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در صحن مسجد الاقصی شرکت داشتند اما «لوبا سمری» سخنگوی پلیس اسرائیل تعداد شرکت کنندگان را در این مراسم ۸۰ هزار نفر اعلام کرد.

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «گلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی، «یوحنان دانینو» بازرس کل پلیس صهیونیستی و «موشه ادری» فرمانده ارتش صهیونیستی در منطقه قدس برای بررسی اوضاع به گشت زنی در شهر اشغالی قدس پرداختند.

منابع فلسطینی قدس اعلام کردند که هزاران نفر از اهالی کرانه باختری از نخستین ساعات صبح دیروز جمعه با عبور از ایست بازرسی‌های نظامی رژیم صهیونیستی خود را به مسجد الاقصی رساندند.

یکی دیگر از اتفاقات کم نظیر نیز حضور ۵۰۰ فلسطینی از نوار غزه تحت محاصره اسرائیل در این مراسم است. یکی از مسئولان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی که مسئول هماهنگی فعالیت های این رژیم (کوگات ) در سرزمین‌های فلسطینی است، این موضوع را بیان کرد.

دایره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرده بود که نزدیک به ۷۰ هزار فلسطینی در نماز تراویح اولین شب ماه مبارک رمضان در مسجد الاقصی شرکت کرده بودند.

از سوی دیگر، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان باعث رونق خرید و فروش در بازارهای بخش قدیمی قدس شده است و مغازه داران با آذین بندی بازارها با فانوس و دیگر وسایل مورد استفاده در جشن‌های رمضان، از نخسین ساعات صبح به پذیرایی از مشتریان خود می‌پردازند.

منبع: ابنا

Author

admin

Related Posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>